Borac iskoristio loš dan Zrinjskog

U nedjelju je u Mostaru odigran derbi susret trećeg kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine između HMRK Zrinjski i RK Borac m:tel. U prepunoj dvorani na Bijelom Brijegu, gosti iz Banja Luke u neizvjesnoj završnici uzeli su tri boda, slavivši s 21:22.

Utakmicu su obilježili sjajni vratari, kod gostiju je Bojan Ljubišić prikupio 14 obrana dok je vratar Zrinjskog Goran Anđelić prikupio 13 obrana. Iako je Borac gotovo cijelo prvo poluvrijeme bio taj koji je diktirao prednost, na poluvrijeme se odlazi s prednošću domaćina od 11:10.

U nastavku su gosti bili koncentriraniji te su u nekoliko navrata vodili i s 3 gola razlike, ali Mostarci na krilima fantastične publike dostižu prednost i tri minute prije kraja ulaze u egal završnicu te kratkotrajno vodstvo. Ipak, u ovim trenucima prevagnula je bolja obrana Borca te napad koji je iskoristio loš dan igrača Zrinjskog te gosti utakmicu završavaju s jednim pogotkom više.

Kod domaćina najbolji je bio Vedran Delić sa šest postignutih pogodaka, tri su upisali Mladen Bošković i Marijan Marić, po dva Bernard Mandarić, Dragan Šoljić, Damir Džeba i Martino Kordić te jedan Filip Vistorop.

Kod gostiju je s pet pogodaka najbolji bio Dejan Unčanin. Rukometaši Zrinjskog sljedeće kolo gostuju u Maglaju.