Challenge Cup: HMRK Zrinjski će prezimiti u Europi!

Rukometaši HMRK Zrinjski su nakon uvjerljive pobjede u prvom susretu s 17:47 i u uzvratu slavili protiv gruzijskog predstavnika BSB Batumi rezultatom 42:32. Nešto opušteniji pristup u uzvratnoj utakmici dozvolio je gostima gotovo dvostruki broj pogodaka u odnosu na prvu utakmicu.

Rezultat u prvom poluvremenu je bio neizvjestan uz česta vodstva gostiju, ali se na poluvrijeme odlazi rezultatom 17:17. U nastavku naši rukometaši ubacuju u brzinu više te rutinski slave s deset razlike uz nekoliko atraktivnih pogodaka u završnici.

Najbolji u redovima Zrinjskog bili su Vistorop i Bošković sa po 7 golova. Delić je zabio 5, a Ivanović i Kožulj 4 gola. Doko, Marić, Kordić i Šoljić su zabili po 3, a u strijelce su se upisali i Orlović, Šunjić i Babić.

Zrinjski je pobjedom u ovom dvomeču prošao u osminu finala EHF Challenge Cupa. Nakon ova dva susreta treba priznati da smo imali i sreće u ždrijebu. Svog sljedećeg protivnika saznat ćemo za deset dana, a nove utakmice su na rasporedu u veljači 2018. godine.

HMRK Zrinjski Mostar se zahvaljuje svim navijačima na podršci u ove dvije utakmice, a prvenstveno u posljednjoj koja je bila gotovo bez ikakvog rezultatskog značaja.