HMRK Zrinjski poražen u Derventi s 28:25

Rukometaši Zrinjskog poraženi su na gostovanju kod Dervente rezultatom 28:25 u 4. kolu Premijer lige BiH. Plemićima je ovo drugi poraz u nizu, no treba reći kako su oba bila na teškim gostovanjima.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu i u 6. minuti imaju prednost od plus 2 (4:6), no Derventa nakon toga preokreće rezultat. Domaćini su cijelo poluvrijeme bili u vodstvu, a prednost je u jednom trenutku bila i velikih plus 6. Ipak Zrinjski je uspio u finišu 1. poluvremena smanjiti na 16:12.

U nastavku se bude Plemići i brzo smanjuju prednost domaćina, da bi u 47. minuti pogotkom Vedrana Delića prešli u vodstvo (21:22). Ali prednost Mostaraca je kratko trajala, te Derventa radi preokret i odlazi na nedostižnih plus 4. U posljednjim sekundama utakmice Delić postavlja konačnih 28:25.

Najbolji u redovima HMRK Zrinjski bio je upravo Vedran Delić sa 7 pogodaka, dok su Mandarić i Bošković zabili po 4. Marijan Marić zabio je 3, a Dragan Šoljić 2 gola. U strijelce kod Mostaraca su se još upisali Sarajlić, Vidačak, Ivanović, Babić i Perić.

Goste su do pobjede predvodili Šijaković i Stanković sa po 7 pogodaka.

Sljedeću utakmicu Zrinjski, napokon, igra kući 7. listopada protiv Čelika iz Zenice.