HMRK Zrinjski – RK Vogošća PH 20:23

Derbi 14. kola rukometne Premijer lige BiH koji se igrao u Mostaru između trećeplasiranog Zrinjskog i vodeće Vogošće ponudio je dobru rukometnu predstavu. Na kraju pobjeda je zasluženo otišla na sranu gostiju koji su slavili s 23:20.

Tvrdu utakmicu otvorili su Zrinjski i Vogošća na Bijelom Brijegu, a na prvi pogodak se čekalo dugih 6. minuta kada Sarajlić dovodi Plemiće u vodstvo. Pogotkom kapetana Mandarića, Zrinjski odlazi na plus dva i činilo se kako Mostarci polako ulaze u ritom. No, zatim velika crna rupa Plemića u kojoj Vogošća radi seriju od 6:0. Dugo su vremena domaćini bili bez pogotka, ali ipak povratnik u redove Zrinjskog, Darko Martinović napokon trese mrežu gostiju. Bio je ovo prvi pogodak Martinovića nakon tri i pol godine ne igranja rukometa.

Vogošća je u nastavku pokazala zašto je vodeća momčad lige, te su konstantno povećavali prednost, te na odmor odlaze s plus 7 (14:7).

Zrinjski je kao i prvo poluvrijeme, bolje otvorio nastavak i brzo smanjio na četiri pogotka zaostatka (16:12), ali sjajni gostujući vratar Šabanović nije dozvoljavao veću seriju Plemića.

Na krilima obrana Šabanovića Vogošća je proradila i u napadu, te vraća prednost na 18:12.

No, uslijedio je novi nalet Mostaraca koji su podigli obranu na veću razinu, a pogotkom Ivanovića Zrinjski dolazi na minus tri (19:16). Mogli su Plemići još smanjiti zaostatak, no udarac Mandarića sa sedam metara brani Šabanović.

Vogošća je u nastavku rutinski zadržala prednost, te na kraju slavila s 23:20.

Vogošću je do pobjede predvodio Divković sa 7 golova, dok su Bečić i Međić zabili po 5.

Kod Zrinjskog je najbolji bio Vedran Delić s 4 pogotka. Bošković je zabio 3, a Sarajlić, Mandarić, Perić, Džeba i Ivanović po dva pogotka. U strijelce su se još upisali Martinović i Šoljić. Marino Paradžik imao je 8 obrana, a Damjan Šarac četiri.

Zrinjski i u idućem kolu (18. veljače) očekuje težak ispit, gostovanje god drugoplasiranog Borca u Banja Luci.