HMRK Zrinjski u dramatičnoj završnici slavio protiv Gračanice!

Sinoć je u Mostaru odigran susret trećeg kola Premijer lige BiH izmežu HMRK Zrinjski i RK Gačanica. U prva dva kola Plemići su bili gosti, i doživjeli su dva poraza, dok su odlični gosti s druge strane imali maksimalan učinak te su u susret ušli kao blagi favoriti s obzirom na psihološki pritisak koji je mostarska momčad imala.

U dvoranu na Bijelom Brijegu došlo je oko 400 navijača podržati Plemiće da dođu do prve prvenstvene pobjede.

Gosti su poveli na otvaranju utakmice, a nakon toga Zrinjski preuzima vodstvo koje neće ispuštati do kraja utakmice. Na odmor se otišlo rezultatom 18:16 za domaćina, a u 40. minuti rezultat je glasio 22:19 za Zrinjski. U 50. minuti semafor pokazuje 26:23 za Zrinjski.

Pet minuta prije kraja utakmice rezultat je glasio 28:25 za Plemiće. Gosti se ipak uspijevaju vratiti u utakmicu i dovesti je u napetu i uzbudljivu završnicu. Došli su na samo pogodak zaostatka, imali su i loptu za poravnanje, ali vratar Željko Kozina brani ključni udarac i donosi veliko slavlje za Plemiće.  Utakmica završava pobjedom Zrinjskog 29:28.

Bernard Mandarić i Marijan Marić upisali su po pet pogodaka, Robert Kožulj i Mladen Bošković po četiri, Mislav Grgić i Marin Perić po tri, Dragan Pavlović i Nikola Ivanović po dva te Damir Džeba jedan pogodak. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Hamidović s 8 te Toromanović i Tufekčić po 5 pogodaka.

Zrinjski u subotu gostuje u Brčkom gdje će snage odmjeriti s RK Lokomotiva.