HMRK Zrinjski uzeo bod na gostovanju kod Vogošće

Sjajno su rukometaši Zrinjskog otvorili novu sezonu Premijer lige osvojivši bod na gostovanju kod Vogošće. Veoma čvrsta i napeta utakmica na kraju je završila s neriješenih 20:20.

Plemići su bolje ušli u utakmicu i vodili sve do 16. minute kada domaćini s dva brza pogotka dolaze do prednosti koju zadržavaju do odlaska na odmor (9:7).

U drugom poluvremenu Vogošća prebacuje u brzinu više i u 36. minuti dolazi do najveće prednosti na utakmici od pet razlike (14:9).

I kada su svi očekivali kako će domaćini lako utakmicu privesti kraju, Zrinjski se budi i pogotkom Boškovića smanjuje na dva razlike (19:17) deset minuta prije kraja susreta.

Zrinjski u posljednjim minutama kao da je dobio dodatnu snagu i čvrstom obranom nije dozvolio Vogošći pogodak, dok je u fazi napada Mandarić iz sedmerca smanjio na samo pogodak zaostatka.

Kapetanski je Mandarić odigrao u finišu utakmice i još jednom pokazao mirnoću kada je bilo najpotrebnije novim pogotkom sa sedam metara za izjednačenje i konačnih 20:20.

Plemiće su do boda predvodili Mandarić sa 7 i Sarajlić sa 5 golova. Bošković je postigao 3, a Šoljić 2 pogotka, dok su se u strijelce još upisali i Perić, Delić i Džeba.

Kod Vogošće je najbolji bio Medić sa 4 pogotka.

U petak, 16.09.2016. godine od 20:00  naši rukometaši u dvorani na Bijelom Brijegu dočekuju RK Borac m:tel.