KUP BiH: HMRK Zrinjski – RK Goražde 38:21

Rukometaši Zrinjskog odlične domaće predstave iz lige su prenijeli i u Kup BiH, te su na Bijelom Brijegu svladali Goražde u osmini finala rezultatom 38:21.

Rukometnim Plemićima je ovo bila peta uzastopna pobjeda, a momčad Goražda, koju su pobijedili i u 7. kolu Premijer lige, su potopili s velikih 17 razlike.

Od samog početka je Zrinjski, koji je po prvi put nastupio u bijelim dresovima, nametnuo svoj ritam i brzo se odvojio na značajniju prednost koju gosti nikako nisu mogli sustizati. Na poluvrijeme se otišlo s velikih plus 11 (20:9).

I u nastavku ista slika kao i u prvom poluvremenu. Plemići su nastavili s razbijanjem protivnika, a na kraju su se zaustavili s prednošću koja bi bila velika i za košarkašku utakmicu, plus 17 (38:21) i prolaz u četvrtfinale Kupa BiH.

HMRK Zrinjski su do pobjede predvodili Ante Zvonimir Doko s 8 i Igor Orlović sa 7 golova. Ivanović je zabio 5, a Vistorop 4, dok su Babić, Vidačak i Sarajlić zabili po 3 gola. Marić i Perić su zabili dva gola, a u strijelce se s jednim pogotkom upisao i Robert Kožulj.

Kod gostiju su najefikasniji bili Pelidija i Merkez sa po 8 golova. Koliko je obrana Zrinjskog bila na vrhunskoj razini najbolje pokazuje činjenica da su se samo četiri gostujuća igrača upisala u strijelce (Hošo 3, Djana 2).