RK Bosna Sarajevo – HMRK Zrinjski 29:28

Prava muška utakmica odigrana je u petak, 11.11.2016. godine u 17:00 u sarajevskoj dvorani “Ramiz Saličin” između domaće Bosne i naše momčadi. Unatoč primljenih 29 golova, obrana Zrinjskog je danas bila na visokom nivou i nerješiva enigma za rukometaše Bosne tijekom većeg dijela susreta, ali svoje prilike nismo iskoristili u napadu.

Rukometaši Zrinjskog su nakon dugo vremena ravnopravno ušli u jedan gostujući susret te se uglavnom igralo gol za gol. Nespretnom reakcijom golmana Damjana Šarca, koji je pokušao presjeći jednu domaću kontru te napravio prekršaj nad igračem Bosne, zaradili smo prvi crveni karton na utakmici te smo ostatak utakmice odigrali s Marinom Paradžikom na golu.

Na poluvrijeme je Zrinjski otišao s prednošću od 12:14, a među najboljima su bili Delić, Bošković te Sarajlić. Drugo poluvrijeme se igralo gol za gol, s minimalnom prednošću Zrinjskog od jedan ili dva razlike. Vjerojatno prijelomni trenutak utakmice je, pomalo čudno, treće isključenje Marijana Marića, čime je zaradio crveni karton te realizirani sedmerac domaćina u trenucima kada smo na terenu bili s četiri igrača.

Iako je obrana cijeli susret odigrala na visokom nivou, posljednjih 10 minuta smo ušli u rupu gdje nismo imali rješenja u napadu, a domaćini su iskoristili svoje prilike iz sedmeraca te s krila. Na kraju, poraz od jedan razlike koji će zasigurno ostaviti gorak okus u ustima s obzirom na prikazanu igru.

Najbolji u redovima Zrinjskog bili su Vedran Delić s 8, Mladen Bošković s 7 te Matej Sarajlić s 5 pogodaka. Kod domaćina su najefikasniji bili Almir Osmanhodžić s 12 pogodaka te Adis Hrbat s 8 pogodaka.

Rukometaši Zrinjskog su imali i mini-podršku s tribine od članova Uprave te prijatelja Kluba koja je na trenutke nadglasala i domaću publiku. Ekipi Bosne čestitamo na pobjedi te sportskoj atmosferi, a mi se okrećemo sljedećem domaćem susretu koji je na rasporedu sljedećeg vikenda kada u Mostar stiže dobojska Sloga.