RK Krivaja – HMRK Zrinjski 30:25

Nakon sjajne predstave na domaćem parketu i pobjede nad Čelikom (31:20), rukometaši Zrinjskog su u 6. kolu Premijer lige BiH poraženi na teškom gostovanju kod Krivaje sa 30:25.

Domaćini iz Zavidovića su od samog početka bili u prednosti, dok su Mostarci cijelo prvo poluvrijeme lovili rezultatski priključak. Većim dijelom prvih 30 minuta igrao se gol za gol, no Krivaja ipak na odmor odlazi s tri gola razlike (15:12).

U nastavku domaćini ubacuju u brzinu više i nakon 10 minuta drugog poluvremena odlaze na sedam golova razlike (21:14). Nakon time-outa Plemići konačno zbijaju redove u obrani, a proigrali su i u napadu, te se vraćaju na 4 gola zaostatka. No, bliže od toga nisu mogli i Krivaja pobjeđuje sa 30:25.

Najbolji u redovima Zrinjskog bili su Vedran Delić s 8 i Matej Sarajlić s 5 pogodaka. Vistorop je postigao 4, a Bošković 3, dok su Marić i Ivanović zabili po dva gola. U strijelce se još upisao i kapetan Mandarić.

Bio je ovo treći gostujući poraz u nizu HMRK Zrinjski, no već u idućem kolu (srijeda 20 h) Plemići se vraćaju u svoju ‘neosvojivu tvrđavu’ Bijeli Brijeg, gdje će dočekati Goražde.