Treća pobjeda u nizu: HMRK Zrinjski bolji od Čelika 29:33

Rukometaši Zrinjskog ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Plemići su na gostovanju u Zenici svladali Čelik s 33:29 i tako zadržali treću poziciju u prvenstvu koja vodi u play-off.

Većim dijelom prvog poluvremena vodila se izjednačena borba, Zrinjski je vodio, a Čelik je sustizao prednost. Vidjelo se kako je Zrinjski bolja momčad, ali Mostarci nisu upjeli ostvariti veću prednost od tri razlike. S tom prednošću Zrinjskog odlazi se i na odmor 16:13.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Zrinjski koji bježi na pet razlike. Momčad Zdravka Medića zadržava tu prednost zahvaljujući fantastičnom Deliću, a pogotkom Boškovića u 42. minuti Plemići odlaze do najvećih plus sedam (25:18).

Do kraja je Zrinjski rutinski odrađivao posao, Čelik se primakao na tri gola razlike (29:26), no domaćini bliže nisu mogli. Na kraju i više nego zaslužena pobjeda Mostaraca 33:29 i dokaz kako je san o play-offu itekako ostvariv.

Zrinjski je do pobjede predvodio nezaustavljivo lijevo krilo Vedran Delić koji je utrpao čak 11 golova. Bošković je zabio 5, a povratnik Ivanović i Vistorop po 4 gola. Džeba, Šoljić i Sarajlić su zabili po 2, a u strijelce su se još upisali Martinović, Perić i Marić.

Kod Čelika je također odličan bio Pandžić s 11 pogodaka, dok je Bajramović zabio 8 golova.