Zrinjski poražen u derbiju protiv Vogošće

Rukometaši Zrinjskog poraženi su u derbiju VI. kola rukometne Premijer lige BiH od RK Vogošća PH rezultatom 21:23 čime su upisali treći poraz ove sezone i drugi domaći.

Plemići su loše ušli u susret te su dostizali prednost gostiju gotovo cijelo poluvrijeme. Ipak u posljednjih 5 minuta naši momci preuzimaju inicijativu te na poluvrijeme odlaze s dva pogotka prednosti.

U nastavku ipak nismo imali dovoljno koncentracije i iskustva da privedemo utakmicu kraju te su gosti zasluženo slavili rezultatom 21:23.

U redovima domaćina najbolji je bio Vedran Delić sa 7 pogodaka, Marijan Marić postigao je 4 dok su Bošković i Vistorop upisali po 3. Dva zgoditka dodao je Bernard Mandarić, a po jedan Kordić i Šoljić.

Kod gostiju je najbolji bio Almir Osmanhodžić s 8 postignutih pogodaka.